1. انجمن سایت تاپ دانلودها برای کاربران عزیز افتتاح شد
  2. انجمن گفتگوی تاپ دانلودها مدیران فعال در موضوعات مختلف میپذیرد ، به تاپیک سر بزنید !

پهنای باند ایران به ۴ ترابیت و ۳۰۷ گیگابیت بر ثانیه رسید

شروع موضوع توسط IronHost ‏8 فوریه 2016 در انجمن اخبار و اطلاعات تکنولوژی و نرم افزار

1. IronHost

IronHost مدیر کل عضو کادر مدیریت مدیر کل

امتیاز دستاورد:
    18
    سیستم عامل:
    ,
    پلتفرم بازی:
    PC, Xbox 360, Mobile
    امروز در مراسمی با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و معاونین او، مجموعه‌های فجر شرکت ارتباطات زیر ساخت افتتاح شد تا پهنای باند داخلی و خارجی ایران به ۴ ترابیت و ۳۰۷ گیگابیت بر ثانیه رسید.

این در حالی است که پهنای باند ایران پیش از دولت یازدهم در مجموع بین الملل و داخلی ۶۹۶ گیگابیت بر ثانیه بود و در دو سال و نیم گذشته به بیش از ۶ برابر افزایش یافته است.‍

با افتتاح پروژه‌های تلاش۲، تجمیع۱ و تجمیع۲ در قالب مجموعه پروژه‌های فجر، پهنای باند بین المللی دسترسی به شبکه از ۲۷۰ گیگابیت بر ثانیه به ۳۰۷ گیگابیت بر ثانیه رسید و پهنای باند داخلی نیز از ۲ ترابیت و ۴۰۰ گیگابیت بر ثانیه به ۴ ترابیت بر ثانیه افزایش یافت. همچنین پهنای باند انتقال اطلاعات در داخل کشور نیز از ۲۵۰۰ گیگابیت بر ثانیه به ۳۳۰۰ گیگابیت بر ثانیه رسید.

این در حالی است که پیش از شهریور ۹۲ که محمود واعظی به عنوان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دولت یازدهم آغاز به کار کرد، پهنای باند داخلی دسترسی به شبکه ۶۲۶ گیگابیت بر ثانیه و پهنای باند بین المللی دسترسی به شبکه ۷۲ گیگابیت بر ثانیه بود. همچنین پهنای باند انتقال اطلاعات در داخل کشور ۹۰۰ گیگابیت بر ثانیه در سال ۹۲ بود.

به گفته محمود خسروی مدیرعامل شرکت ارتباطات زیر ساخت و معاون وزیر ارتباطات، ۱۰۰ گیگابیت بر ثانیه تا پایان سال به پهنای باند بین الملل دسترسی به اینترنت کشور اضافه می‌شود. بنابر این پهنای باند بین‌الملل اینترنت در ایران تا پایان سال ۱۳۹۴ به ۴۰۷ گیگابیت بر ثانیه خواهد رسید.

بر اساس اظهارات مدیرعامل شرکت ارتباطات زیر ساخت، قرار بود این پروژه‌ها در ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ به بهره‌برداری برسد اما با دستور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مبنی بر افتتاح این پروژه‌ها تا ۲۲ بهمن ۹۴، امروز شاهد افتتاح آنها هستیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این مراسم با اشاره به استقبال در حال گسترس مردم از اینترنت و نسل سوم و چهارم موبایل،‌ گفت:

یک تحول در وضعیت داخل بوجود آمد و باعث افزایش ظرفیت ترافیک و گیت وی بین الملل شد. این توسعه‌های زیر ساخت دست گرمی است. باید برای شرایط جدید آماده بود و به توسعه زیرساخت ها ادامه داد. تا سال آینده باید این افزایش‌ها دو برابر شود.

محمود واعظی از تلاش دولت یازدهم برای ایجاد فضای جدید بین المللی در عرصه فناوری اطلاعات و ارتباطات برای بخش‌های دولتی و خصوصی اطلاع داد و اعلام کرد:

شرایط جدید پس از رفع تحریم‌ها و علاقمندی شرکت‌ها و کشورها به همکاری با ایران، باید به گونه‌ای کار کرد تا زمینه انتقال فناوری و بومی شدن دانش فراهم شده و دستاوردهای دوران تحریم، لطمه نبیند.
    منبع : زومیت

2. Blur

Blur مدیر بخش گیم عضو کادر مدیریت Gamer معاون

امتیاز دستاورد:
    93
    سیستم عامل:
    ,
    پلتفرم بازی:
    PC, Mobile
    همش دروغ !

3. alireza

alireza مدیر شبکه و وب عضو کادر مدیریت مدیر شبکه و وب

امتیاز دستاورد:
    18
    سیستم عامل:
    ,
    پلتفرم بازی:
    PC, Xbox one, Ps4
    نه خیلی فرق داشته نت ما که خیلی پیشرفت کرده من از سایت های خارجی دارم با 7mb دانلود میکنم در کل time out نت از چند ساله گذشته خیلی کم تر شده
    البته این داستان که تازه هست ولی این چند سال رشد داشته ایشالا پیشرفت باشه فکر ها متفاوته ولی کلید داره کار میکنه :دی :Smilielaugh::Smilielaugh::Tongue:

4. Blur

Blur مدیر بخش گیم عضو کادر مدیریت Gamer معاون

امتیاز دستاورد:
    93
    سیستم عامل:
    ,
    پلتفرم بازی:
    PC, Mobile

لینک ها فقط برای اعضا در دسترس هستند برای دیدن محتوا ثبت نام کنید یا وارد شوید

نه خیلی فرق داشته نت ما که خیلی پیشرفت کرده من از سایت های خارجی دارم با 7mb دانلود میکنم در کل time out نت از چند ساله گذشته خیلی کم تر شده
    البته این داستان که تازه هست ولی این چند سال رشد داشته ایشالا پیشرفت باشه فکر ها متفاوته ولی کلید داره کار میکنه :دی :Smilielaugh::Smilielaugh::Tongue:
    کلیک کنید تا باز شود...
    والا من 10 سال نت دارم اویل خیلی بد بود ولی بعد بهتر شد یکم این پنج سال آخر تا به امروز هیچ تغییر ندیدم تازه پاکت لاست اینترنتم هم زیاد شده پینگ هم رفته بالا الان سه ماه پیگیرم میگن در دست تعمیر! جای هم برای شکایت نیست! البته فک کنم تو شهر های بزرگ مثل تهران خیلی بهتر شده کلا ایان فقط یک جاش خوبه اونم تهران بقیه جاها و مردمش اصن مهم نیست مثل اینکه

• *!H!H

*!H!H تازه وارد

امتیاز دستاورد:
    3
    سیستم عامل:
    پلتفرم بازی:
    PC
    الان من اصفهانم و تو این یه ساله که نتم برای بازی خیلی خوبه بوده پینگ پایین و تام اوت پایین اما سرعت دانلودم هیچوقت راضی کننده نبوده

• IronHost

IronHost مدیر کل عضو کادر مدیریت مدیر کل

امتیاز دستاورد:
    18
    سیستم عامل:
    ,
    پلتفرم بازی:
    PC, Xbox 360, Mobile
    :Smilielaugh: این پهنای باند اضافی معلوم نیست چه طور اعمال میشه . ما هم هنوز تفاوتی احساس نکردیم .

• imenbazar

imenbazar تازه وارد

امتیاز دستاورد:
    3
    سیستم عامل:
    پلتفرم بازی:
    Mobile
    همش الکیه ... اینترنت وضعش خرابه اینجا ...

_________________________________________________________________________________
    ایمن بازار مرکز فروش

لینک ها فقط برای اعضا در دسترس هستند برای دیدن محتوا ثبت نام کنید یا وارد شوید

لایفکو و استات ایکس و شیر برقی گاز اسکا

مقدم از این پست تشکر کرده است.